W ciągu ostatnich tygodni uczestniczymy – my i nasi przyjaciele – w drastycznie nierównych zmaganiach. Jesteśmy atakowani przez osoby i siły dysponujące największymi mediami w Polsce, natomiast sami możemy odpowiadać jedynie na własnej stronie internetowej. Jednocześnie mamy świadomość, że rozpętana przeciw nam kampania, jest częścią większego przedsięwzięcia, które ma dowieść, że Kościół Rzymsko-Katolicki jest zdegenerowaną strukturą Zła, produkującą w swej istocie rzesze pedofilów i zboczeńców. Najnowszy moduł antykatolickiej propagandy to “dowodzenie”, iż w Kościół wmontowany jest system psychomanipulacji, z której należy uwolnić straumatyzowane przez ten proceder ofiary. Szczególnie światli przedstawiciele myślenia liberalnego (a może i innych sił) czują się uprawnieni do rzucania oskarżeń (naszym zdaniem po prostu – pomówień), a jeśli ktoś wywołany przez nich do odpowiedzi nie będzie się potrafił publicznie wytłumaczyć, ma być skazany na infamię, a być może nawet na więzienie. Oczywiście, w tej narracji muszą być też obecne wysokie odszkodowania, płacone przez zakony i diecezje… Te roszczenia pokazują, że działalność naszych przeciwników może mieć bardzo banalne wyjaśnienie…

Stanęliśmy właśnie przed dużym wyzwaniem. Naszemu środowisku publicznie zarzucono, że jest sektą – cokolwiek miałoby to znaczyć. Pojawiły się insynuacje, że nasze dzieci zagrożone są pedofilią i przemocą. W związku z tym złożyliśmy zawiadomienia do Prokuratury i mamy nadzieję, iż agresorów dosięgnie choćby czysto ludzka, państwowa sprawiedliwość.

Nim jednak to nastąpi, na tej stronie będziemy publikować nasze stanowiska, komentarze, oraz inne materiały związane z tą sprawą. Nie wyrównamy działalności prowadzonej przeciwko nam za pomocą największych mediów. Wiemy, że zostaniemy zakrzyczani i zdeptani. Tym niemniej za swój obowiązek uważamy przeciwstawiać się temu zalewowi fałszu i hipokryzji, licząc na pomoc Bożą oraz wsparcie wszystkich tych, którzy – podobnie jak teraz nasze środowisko – kiedykolwiek doświadczyli podobnych działań.

Zachęcamy do lektury, prosimy o modlitwę i – logiczne myślenie!

Sprawa ataków na środowisko Fundacji Maximilianum

Oświadczenie

Oświadczenie

Tomasz i Justyna Pilacińscy w imieniu osób ze środowiska wokół Fundacji Maximilianum

czytaj dalej
List samotnej matki do Księdza Rzecznika Archidiecezji Warszawskiej

List samotnej matki do Księdza Rzecznika Archidiecezji Warszawskiej

24 sierpnia Polsat w serii “Interwencje” wyemitował materiał z Księdza udziałem. Jest mi bardzo przykro, że swoimi słowami i wizerunkiem – jako przedstawiciel Kościoła hierarchicznego – wsparł Ksiądz kampanię hejtu, mającą na celu zaszczucie nas jako psycho sektę, krzywdzącą własne dzieci.

czytaj dalej

List do J.E. Kazimierza Kardynała Nycza

Zwracamy się do Waszej Eminencji publicznie, gdyż sprawa, w której uczestniczymy, nabrała publicznego charakteru – od kilku tygodni jesteśmy brutalnie atakowani w mediach głównego nurtu. Zarzuca się nam, że jesteśmy sektą, kobiety chodzą w długich spódnicach, a mężczyźni mają brody. Oprócz tego czynione są insynuacje, mające sugerować opinii publicznej, iż nasze dzieci zagrożone są pedofilią.

czytaj dalej

List do redaktora naczelnego portalu Onet.pl

Postanowiliśmy zwrócić się do Pana Redaktora, w trosce o poziom dziennikarski tak szanowanego portalu z długą historią, jaką niewątpliwie jest Onet.pl. Oczywiście rozumiemy, że są wakacje, sezon ogórkowy, niekiedy trudno o materiał. Tym niemniej wydarzyło się coś, co zrodziło w nas wielkie obawy, iż czytelnik Onetu może nabrać wątpliwości co do linii portalu. Ma ona charakter niewątpliwie liberalny, co w samej swej istocie powinno korespondować podkreślaniem podmiotowości jednostki, maksymalnego ograniczania wpływów zewnętrznych na nią i jej decyzje – zwłaszcza ze strony władz państwowych, które liberałom zawsze jawią się jako lekko podejrzane, podatne na tendencje dyktatorskie, jeśli nie wręcz totalitarne. 

Tak nam się dotychczas wydawało, aż tu nagle taki zgrzyt…

czytaj dalej