Opcja Benedykta

„…Bóg nie opuści swojego Kościoła,
nawet teraz, gdy łódź nabrała wody
i jest na skraju zatopienia…”

Benedykt XVI

Oświadczenie Stowarzyszenia Europa Tradycja

Publikujemy Oświadczenie Stowarzyszenia Europa Tradycja w sprawie eskalacji ataków na katolików, kapłanów i Kościół:

Co najmniej od momentu, gdy politycy doprowadzili do tego, iż Ojciec Święty całował w rękę oszusta, jako ofiarę pedofilii, tylko ktoś skrajnie naiwny wierzyć może, że pod pretekstem zwalczania niemoralności, nie mamy do czynienia ze zorganizowaną akcją walki z katolikami i Kościołem.
Wkracza ona właśnie na kolejny etap, polegający na coraz bardziej jawnym odwracaniu zasady domniemania niewinności. W przypadku Kościoła, zwłaszcza kapłanów, ma obowiązywać zasada domniemania winy, a więc zasada orzeczenia o winie na podstawie jedynie postawionego, choćby niepopartego niczym zarzutu.
Dokładnie taki scenariusz jest realizowany obecnie w stosunku do ks. Łukasza Kadzińskiego i Jacka Gomulskiego. Następuje publikacja filmu, w którym stawiane są insynuacyjne zarzuty, w najmniejszym stopniu nie wskazujące na konkretne fakty. Za tym następuje apel, że na pewno ktoś coś na temat bezprawnych działań kapłanów wie i niech się zgłosi. A zaraz potem następują groźby w stosunku do Archidiecezji Warszawskiej, że jeśli natychmiast nie podejmie działań, spowoduje to poważne konsekwencje finansowe.
Nie chodzi tu o przesądzanie, czy księża są czemuś winni, czy nie. Problem polega na zmianie zasad, budowaniu przyzwolenia na traktowanie katolików, zwłaszcza kapłanów, jako podejrzanych, jeśli nie winnych, z definicji. Nic nie trzeba dowodzić. Wystarczy wskazać cel i rzucić hasło do nagonki.
Bardzo trudno uwierzyć, iż opisane działanie prowadzone jest przez jedną osobę. Katolikom i Kościołowi w Polsce daje się raczej do zrozumienia, iż muszą przyjąć do wiadomości, iż są Polakami drugiej kategorii, bo gdzieś takie decyzje zapadły. Jeśli się z tym nie pogodzimy, zostaniemy zniszczeni metodami, które w groźbach jasno się zapowiada.
Po raz kolejny apelujemy do katolików uczestniczących w życiu publicznym, o podjęcie natychmiastowych działań. No chyba, że wszyscy jesteście również poddawani takiej presji i postanowiliście ulec.

Ryszard Skotniczny
Prezes
Stowarzyszenie Europa Tradycja

Podkarpacie, 13.07.2023r.

https://www.facebook.com/EuropaTradycja/posts/pfbid0w3CY3ekHqGRL1BqoCtFotCGae7E9dp2u5hVEdjyWuYts74nSgqwmFuUrLesGpDm4l
http://europatradycja.pl/pl/15-news-strona-glowna/199-oswiadczenie-stowarzyszenia-europa-tradycja-w-sprawie-eskalacji-atakow-na-katolikow-kaplanow-i-kosciol